Tisztelt jövendő Msc-s Hallgatónk! Kedves Felvételizőnk!

A 2023/24 őszi félévében induló Építész mesterképzésünk felvételi eljárásával kapcsolatban az alábbiakról tájékoztatom:
A felvételi eljárás online történik.
A felvételi folyamat egy szakmai írásbeli és egy szakmai szóbeli szakaszból áll. Az angol nyelvű képzésre is jelentkező hallgatók esetében a felvételi egyidőben angol és magyar nyelven történik.

SZAKMAI ÍRÁSBELI SZAKASZ:

A szakmai alkalmassági vizsga kezdete: 2023.06.12. délelőtt 10 óra 00 perc.

A szakmai írásbeli szakasz menete:

• A Kar honlapján a kezdőlapon a hírek között (www.ybl.hu) és az alábbi linken 10.00-tól lesz elérhető a vizsga kiírása, mely egy tervezési feladat lesz.
  • A vizsgafeladat megoldását 14.00-ig kell elküldeni az alábbi e-mail címre: ybl.epiteszmernoki.intezet@uni-obuda.hu
  • A megoldott vizsgafeladat maximum 5 Mb méretű JPEG kiterjesztésű képfájl, szkennelt vagy befotózott szabadkézi rajz, tetszőleges technikával (ceruza, toll, marker, akvarell, stb).
  • Javasolt A/4 – formátumú lapon dolgozni.
  • A fájl nevét a következő példa szerint kell megadni: kovács_jános_1999_10_rajz (vezetéknév keresztnév születési dátum (év/hónap) rajz)
  • Figyelem! Kizárólag 1 db fájl tölthető fel!
  • SZAKMAI SZÓBELI SZAKASZ:

A szóbeli alkalmassági vizsga kezdete: 2022.06.13. és 2022.06.14. délelőtt 10 óra 00 perc.

A szóbeli szakasz menete:

• A vizsgázókat csoportosan, óránként beosztva hívjuk meg a ZOOM programban egy e-mail útján (arra az e-mailre érkezik a meghívó június 12. hétfőn, amiről a jelentkező a portfólióját megküldte). Az e-mailben küldött linkre kétszer kattintva a program automatikusan elindul. A felvételi bizottság mindig csak egy jelöltet enged az online felületre belépni, ezért a csatlakozás után várakozni kell.
  • A szóbeli vizsgára szakmai munkásságot bemutató portfóliót kell készíteni, amely maximum 3db, releváns építészeti tárgyú alkotást tartalmazhat. A végzős alapszakos hallgatók elsősorban a diplomájukat és korábbi féléves terveiket szerepeltessék!
  • A PORTFÓLIÓRÓL:

A portfóliót a ZOOM program képernyőmegosztó funkciójával kerül bemutatásra, melyet a jelentkezők az írásbeli vizsga napjáig (2023.06.12.) küldhetik el 10.00-i határidővel az ybl.epiteszmernoki.intezet@uni-obuda.hu címre.

A portfólióban szereplő tervek esetleges társszerzőségét fel kell tüntetni!
    A portfólió maximum 5 Mb méretű PDF formátumú lehet.
    A portfólió azonosítását a következő szerint kell megadni: kovács_jános_1999_10_portfólió
    (vezetéknév keresztnév születési dátum (év/hónap) portfólió)

EREDMÉNYHIRDETÉS, REKLAMÁCIÓ, TECHNIKAI PROBLÉMA:

Mind az írásbeli, mind a szóbeli vizsga eredményéről az E-felvételi rendszeren keresztül értesül. A kapott pontokkal kapcsolatos reklamációkat is az E-felvételi rendszeren keresztül juttathatják el a Felvételi Bizottság felé.

FIGYELEM! A hibás, vagy nem megfelelő fájl elnevezéssel, továbbá a méretkorlátokat nagymértékben átlépő fájlméretben küldött vizsgarajzokat és portfóliókat az Intézet nem fogadja be!

Technikai probléma esetén kérjük, hogy az alábbi e-mail címre írjanak:
    ybl.epiteszmernoki.intezet@uni-obuda.hu

Kredit elismerési kérelem MSc-re felvételizőknek: