Szociologizáló hagyományok a magyar építészetelméletben_Könyvbemutató az Ybl-ön
Esemény

Szociologizáló hagyományok a magyar építészetelméletben
szerkesztette Jász Borbála és Zuh Deodáth (Martin Opitz, Budapest, 2021)
könyvbemutató

A kötet szerkesztőivel és a szerzőkkel Rozmann Viktor beszélget.
"A Szociologozáló hagyományok a magyar építészetelméletben sajátos tudomány- és eszmetörténeti perspektívából vizsgálja a magyar kultúrkörhöz kapcsolódó szerzőket, életműveket és irányzatokat. Két problémát helyez a középpontba. Hogyan adtak a 20. században a legkülönbözőbb alkotók építészeti problémákra tudatosan szociológiai válaszokat? Illetve fordítva: hogyan születtek építészeti válaszok társadalmi problémákra, avagy hogyan azonosítottak építészek társadalmi problémákat akkor, amikor tervezői megbízásokat kaptak? A két kérdés, a szerkesztők szemszögéből egymástól elválaszthatatlan, és nagyban meghatározza azokat az eseteket, amelyeket a kötet szerzői vizsgálnak.

A vizsgált esettanulmányokról, valamint a probléma kortárs és nemzetközi beágyazottságáról, aktualitásáról beszélgetünk a kötet szerkesztőivel és szerzőivel."

Időpont:
2022. szeptember 16.  16.00

Helyszín:
ÓE Ybl Miklós Építéstudományi Kar
Budapest 1146, Thököly út 74.
201-es terem (1. emelet, főlépcsőtől jobbra)

Facebook esemény itt található