Projekt tervezési terület
ÚjpalotaYbl Miklós Építéstudományi Kar
1146 Budapest, Thököly út 74Óbudai Egyetem - Bécsi úti Campus
1034 Budapest, Bécsi út 96/BAMIT AZ ÉPÍTÉSEK MENEDZSMENTJÉRŐL TUDNI KELL
A tervező és a kivitelező szakmák szétválása a XIX sz. végén indult meg. Ybl Miklós volt talán az utolsó építőmester, aki az általa tervezett épületeket megfelelő minőségben, határidőre megépítette.
Az épületek valamint a beruházásokat körülvevő jogi, gazdasági környezet oly mértékben vált bonyolulttá, hogy mind a tervezés, mind a kivitelezés egész embert és élethosszig tartó tanulást igényel.
Ezt ismerte fel az Ybl Miklós Építéstudományi Kar, amikor 1994-ben először és egyedüliként az országban elkezdte a kivitelező építőipar számára képezni a szakembereket. Az építési menedzser feladata a beruházási projektek műszaki, gazdasági, jogi előkészítésének, valamint a beruházások megvalósításának irányítása. Az Ybl erre a feladatra készíti fel a műszaki menedzser szakra jelentkező hallgatókat.
NAPPALI VAGY LEVELEZŐ TAGOZATON 7 FÉLÉVES ALAPKÉPZÉS
- Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése: Műszaki menedzser alapdiploma (BSc)
- Specializáció: építési műszaki menedzser
A MŰSZAKI MENEDZSER SZAKON FOLYÓ KÉPZÉS ERŐSSÉGEI
Az Ybl gyakorlatorinetált oktatásának hagyományai vannak, amihez a menedzser képzés is ragaszkodik. Hallgatóink rendszeresen munkahely látogatáson vesznek részt, amelyet vállalati gyakorlat egészít ki. Feladataikat gyakran teamekben végzik és nagy hangsúlyt fektetünk a kommunikációs képességek fejlesztésére is. Mindenki számára nyitott a külföldön történő részképzésben történő részvétel.
A szak lehetőséget biztosít két szakképesítés megszerzésére is. A középfokú ingatlanközvetítő OKJ (Országos Képzési Jegyzékben szereplő) képesítés, illetve a költségszakértő felsőfokú OKJ-képesítést nyújtó végzettség megszerzéséhez szükséges ismeretek
a műszaki menedzser képzés tananyagát képezik. A műszaki menedzserek MSc-szintű képzése a Szent István Egyetemen belül biztosított.
MIRE VÁLIK ALKALMASSÁ?
- kivitelezésben irányítási feladatok elvégzésére,
- beruházások műszaki/gazdasági előkészítésére,
- a kivitelezések műszaki/gazdasági/minőségi kontrolljára,
- létesítmények üzemeltetésének szervezésére és irányítására,
- üzleti tervek készítésére,
- döntés-előkészítési feladatok elvégzésére,
- munkahelyi csoportok irányítására,
- a számviteli rendszer áttekintésére,
- a versenytársak, termékek, a piacra lépési lehetőségek elemzésére.
ÉRVÉNYESÜLÉSI TERÜLETEK
A szakon végzett hallgatók kiváló elhelyezkedési lehetőségekkel rendelkeznek az ingatlanfejlesztés, az üzemeltetés, a beruházás-előkészítés és a kivitelező építőipar területén.