Kőrösi Csoma Sándor Két Tanítási Nyelvű Baptista Gimnázium

Budapest, Szentendrei út 83, 1033

2024. 03. 27.

A rendezvénysorozat a STEM  pályák, a tudományos-technológiai tudományágak iránti érdeklődés növelését tűzte ki célul.

Ez az esemény is a Nemzeti Tehetség Program támogatásával valósul meg, az NTP-STEM-23-0019 kódszámú nyertes pályázat alapján.

Az esemény részletei

Előadó:  Prof. Dr. Csontos Györgyi DLA – építészmérnök
Pozsgai Evelin – OE  YBL építészmérnök hallgató

A nyitóesemény  házigazdája, az az YBL-ös szaktekintély, aki rendelkezésünre álló helyszínt áttervezte.
Egy személyes előadás keretében mutatkozik be. Nemcsak az építészként elért eredményeiről beszél, hanem arról is, hogyan jutott el oda.

Az oktató egyértelművé teszi, hogy sok évvel ezelőtt ő is ugyanúgy ült a középiskolai padban, mint most a vele szemben lévő diákok.
A pályaorientációs beszélgetés célja, hogy segítsen a diákoknak megérteni a saját képességeiket, érdeklődési köreiket és értékeiket, valamint hogy tájékoztatást nyújtson a különböző pályalehetőségekről.

A „Nők az építészetben” című kisfilm sorozat a FUGA YouTube csatornáján érhető el, és Csontos Györgyi és Szabó Mihály alkotása. A sorozat 16 portréfilmből áll, minegyik 2-2 építésznő szakmai életútját és történetét tárja elénk. Ebből a sorozatból szerkesztett és levetített kisfilmmel próbáltuk összegezni a nők szerepét a szakmában. A sikertörténetek és tapasztalatok inspirálhatják és motiválhatják a diákokat saját karrierjük irányának kiválasztásában.

A nők az építészetben film linkje»

Világítótorony? Lámpás? Kémény?
FÉNY-kémény!

A kémény jelképes építmény számunkra: az építész- és építőmérnökök munkájában egyaránt megjelenik, de kultúránknak is fontos része. Ahol kémény van, ott fény és tűz is – az emberi közösség életének ezek alapvető értékei.

Ezen a workshopon kipróbálhatod, hogyan hozható létre egy izgalmas térbeli szerkezet egy sima, fehér papírlapból, egyszerű vágások és hajtogatások segítségével! Lépj át két dimenzióból háromba, éld át a közös alkotás örömét és ismerkedj meg az építőipar kreatív oldalával!

Az építő- és építészmérnök szakma persze jóval sokszínűbb és összetettebb ennél, ami azonban közös bennük: az együttműködés, a csapatmunka, az odafigyelés – és az, ahogyan a mérnöki alkotófolyamatok eredményei térben és időben is körbevesznek bennünket. Gondolkodunk, kísérletezünk és új dolgokat próbálunk ki, hogy létrehozzunk valami nagyszerűt!

Segítünk, hogy te is megtapasztalhasd mindezt, a nap végén pedig nemcsak az élményt viheted majd haza, hanem saját FÉNY-kéményedet is!

A program előadói különböző területeken értek el sikereket és ezt a diverzitást egy vándorkiállítás formájában összegzik, mely szintén minden eseményen megtekinthető. A kiállított építészeti tablók lehetőséget biztosítanak arra, hogy a résztvevők naprakész információkat kapjanak az aktuális építészeti trendekről, technológiákról és innovációkról. Az ilyen eseményeken való részvétel hozzájárul a személyes fejlődéshez, hiszen a résztvevők új perspektívákat ismerhetnek meg és bővíthetik látókörüket.